بعد از متروکه شدن وبلاگستان فارسی، از صد‌ها وبلاگی که هر روز در گوگل ریدر پیگیر نوشته‌هایشان بودم کمتر از ۱۰ تا باقی ماند؛ که اگر خوش شانس باشم، ماهی یک بار آپدیت می‌شوند.

  دیگر خبری از خواندن وبلاگ‌ها رنگارنگ نیست؛ وبلاگ‌هایی که هر روز با اشتیاق نوشته‌هایشان را می‌خواندم، از آنها یاد می‌گرفتم و با نویسندگانشان رفاقت می‌کردم. همه چیز جای خود را به سایت‌های عصا قورت داده‌ای داده که تبلیغات از در و دیوارشان آویزان است و حرف نویی برای گفتن ندارند.

  چند روز پیش، در این شهر متروکه، به دنبال وبلاگ‌های قدیمی وبلاگستان گشتم با این امید که شاید بعضی از آنها هنوز فعال باشند. متاسفانه بسیاری از آن وبلاگ‌ها دیگر وجود ندارند و آنهایی هم که هستند سال‌هاست آپدیت نشده‌اند.

  از میان آن همه وبلاگ، تنها حدود ۳۰ وبلاگ را پیدا کردم که کم و بیش هنوز فعالند و حداقل در سه ماه گذشته یک بار آپدیت شده‌اند. وبلاگ‌های مثل: پابرهنه بر خط، بامدادی، خواب بزرگ، بیلی و من، خوابگرد، گیس طلا، من و ام‌ اس و…

  آدرس فید همه این وبلاگ‌های را در یک فایل OPML جمع کردم تا برای دنبال کردن مطالبشان در فیدریدر راحت باشید. [دریافت کنید]

  من از زمان تعطیل شدن گوگل ریدر از Inoreader استفاده می‌کنم؛ چون نزدیکی بیشتری به گودر دارد و با زبان فارسی سازگارتر است؛ اما به جز آن می‌توانید از Feedly هم استفاده کنید.

  شما کدام یک از وبلاگنویسان قدیمی را می‏‌شناسید که هنوز در وبلاگش می‌نویسد؟ از وبلاگنویسانی که در چند سال اخیر تازه شروع به نوشتن کرده‌اند چطور؟

  وبلاگنویسی رو از سال ۸۳ در بلاگر آغاز کردم بعد از اون اینجا شد محلی برای نوشته‌هایم.
  کار فعلی من به محتوا و دیجیتال مارکتینگ مربوط می‏‌‎شه.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت وب دیزاین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس